Международен фестивал на бойните изкуства

На 26.11.2016 г. в СЦ „Люлин“ се проведе „Martial arts festival 2016“. Във фестивала бойци от 5 държави: България, Румъния, Гърция, Англия и Иран премериха сили в 5 бойни спорта: кунг-фу, комбат рестлинг, кикбокс и двете версии таекуон-до (ITF и WTF). В турнира по кунг-фу представителите на МАА завоюваха общо 16 медала (7 златни, 5 сребърни, 4 бронзови). Петър Спасенич е шампион при мъжете в двете дисциплини „Тотал контакт“ и „Лайт файтинг“ и спечели приза „Най-техничен състезател“. Валентин Андонов е вицешампион в двете дисциплини при юношите, а Калоян Йончев е с бронзово отличие в „Лайт файтинг“ при децата.

В крайното комплексно класиране на първо място е Румъния, на второ То’A България, а на трето МАА.

Този успех се дължи на подкрепата на състезателите от ТК „Банкя“, които спечелиха 11 медала – 3 златни, 3 сребърни и 2 бронзови в „Туейшо“(бутащи ръце) и 2 златни и 1 бронзов в „Лайт файтинг“. Изказваме своята най-голяма благодарност на тях и на сабумним Елица Костадинова – президент и ст. треньор на клуба.