Фестивал на бойните спортове

На 13.05.2018 г. в София се проведе фестивал на бойните спортове „Striking games-8“. Организатори бяха БКТФ и федерацията по комбат рестлинг с любезното домакинство на БК „България“. В рамките на фестивала се проведоха състезания по „Кунг-фу“, „Бокс“, „Лайт Вале тудо“ и „Комбат рестлинг“. В изключително оспорвана надпревара представителите на МАА с подкрепата на ТК „Банкя“, завоюваха общо 9 медала (3 златни, 4 сребърни, 2 бронзови).

Отлично се представи Маламир Минков, който с две категорични победи в дисциплината „Лайт файтинг“ стана шампион в кат. -30 кг „Деца“, 7-8 г. Първата среща беше прекратена от рефера поради явно превъзходство, а във финала Мемо безапелационно доминираше над противника. В дисциплината „Туейшо“ (бутащи ръце) остана със сребърен медал след драматична загуба със „златна точка“ във финала.

За Валентин Андонов нямаше противници в неговата възраст и категория (16 г. -70 кг) и на двете дисциплини. Това наложи да играе в по-горна възраст и категория на дисциплината „Тотал контакт“, кат. -75 кг „Юноши ст. възраст“, 17-18 г. Въпреки безупречната си игра във финала, отстъпи на по-тежкия и опитен опонент и остана със сребърно отличие.

В крайното комплексно класиране на първо място е БК „Шейтан“, на второ БК „Хан Аспарух“, а на трето МАА.

Заслуга за този успех имат състезателите от ТК „Банкя“, които спечелиха 6 медала – 2 златни и 1 сребърен в „Туейшо“; 1 сребърен и 2 бронзови в „Лайт файтинг“. Изказваме своята благодарност на тях и на сабумним Елица Костадинова – президент и ст. треньор на клуба.